Jak działa mózg??

Trochę teorii pomoże zrozumieć jak zapamiętujemy. Może nam także pomóc w poznaniu i wykorzystaniu własnych zdolności, aby usprawnić zapamiętywanie.
Zapewne każdy z nas słyszał, o tym, że nasz mózg ma dwie półkule, z których każda specjalizuje się w czymś innym. Jedna-lewa- jest digitalna (cyfrowa) a druga- prawa- analogowa.
Zobaczmy jak pracuje nasz mózg:

Żaden człowiek nie korzysta wyłącznie z lewej bądź prawej półkuli. Niektórzy są bardziej zorientowani na prawo inni na lewo. Oznacza to, że istnieją ludzie, którzy mają bardziej rozwinięte zdolności jednej bądź drugiej półkuli. W zachodniej cywilizacji przeważają lewopółkulowcy. Tylko przez harmonijną współpracę obu półkul właściciel mózgu może stać się jego kompetentnym użytkownikiem, czyli osobą odpowiadającą całkowicie za swoje czyny i słowa. Poza tym wykorzystywanie ich obu jest skuteczną drogą do uczenia się zgodnie z naturą i pracą mózgu. Tego trzeba jednak się nauczyć. Na przykład kiedy słuchamy piosenki lewa przetwarza słowa a prawa muzykę – nie jest przypadkiem, że bardzo łatwo wtedy uczymy się słów piosenki.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s


%d blogerów lubi to: